Знайдіть периметер рівнобічної трапеції якщо AD=12см CD=6см кутA=60°​


Ответы на вопрос

Отвечает Кичина Света.

Ответ:

30 см.

Объяснение:

Дано: АВСD - трапеція, АВ=СD=6 см, АD=12 см. ∠А=60°.

Знайти Р(АВСD).

Проведемо висоти ВН та СD.

Розглянемо ΔАВН - прямокутний.

∠АВН=90-60=30° (сума гострих кутів прямокутного трикутника дорівнює 90°)

АН=1/2 АВ = 6:2=3 см (катет, що лежить проти кута 30°, дорівнює половині гіпотенузи)

АН=КD=3 см (ΔКСD=ΔABH, отже АН=КD)

КН=ВС=12-3-3=6 см.

Р=ВС+АD+АВ+СD=6+6+6+12=30 cм.