Основи рівнобедреної трапеції в яку можна вписати коло=7 і 9 см.Знайдіть бічну сторону трапецій.


Ответы на вопрос

Отвечает Бобкова Карина.

Так, як трапеція рівнобічна, і внеї можна вписати коло, то ризні вершини трапеції можна вважати, за різні вершини трикутника. (вписане коло завжди мае доторкатися до всіх сторін фігури).

Звідси ЛС=СМ, МД=ДН, НА=АЕ, ЕВ=ВЛ. Так, як трапеція ривнобічна, то можна зробити висновок: ЕВ=ВЛ=ЛС=СМ. Зновуж так, як трапеція рівнобічна, і її менша основа дорівнюе 7см., то ВЛ=7/2=3,5см. Звідси АН=9/2=4,5см.

Звідси СД=ДМ+СМ=4,5+3,5=8см.

Відповідь:8см.