Основа рівнобедреного трикутника на 2 см більша за бічну сторону.Знайдіть сторони трикутника,якщо

висота проведена до основи,дорівнює 8 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Серикбаев Бегзат.

Трикутник АВС, АВ=ВС=2х, АС=2х+2, ВН-висота=8=медіана, АН=НС=АС/2=х+2
Трикутник АВН, АВ в квадраті= АН в квакдраті+ВН в квадраті
4*х в квадраті = (х+1) в квадраті +64
 4*х в квадраті = х в квадраті +2х +1 +64
3*х в квадраті -2х-65=0
х= (2+- корінь (4+4*3*65)) / 3*2
х=(2+-28)/6, х=5, 2х=10 =АВ=ВС, АС=10+2=12