Знайдіть суміжні кути, якщо їх градусні міри відносяться як 5:7


Ответы на вопрос

Отвечает Буйнов Максим.

Нехай одна частина дорівнює х, тоді перший кут дорівнює 5х, а другий кут буде 7х.
Сума суміжних кутів дорівнює 180°,
5х+7х=180,
12х=180,
х=180/12=15°. Одна частина 15°.
Перший кут становить 15°·5=75°,
другий кут буде 15°·7=105°.
Відповідь: 75°, 105°.