Скласти рівняння кола з центром у точці А(2; 2), яке дотикається до прямої 3х+у-18=0


Ответы на вопрос

Отвечает Түйкенова Асылай.

3x+y-18=0;\ A(2;\ 2)\\\\r=\frac{|3\cdot2+1\cdot2-18|}{\sqrt{3^2+1^2}}=\frac{|6+2-18|}{\sqrt{9+1}}=\frac{|-10|}{\sqrt{10}}=\frac{10}{\sqrt{10}}\cdot\frac{\sqrt{10}}{\sqrt{10}}=\frac{10\sqrt{10}}{10}=\sqrt{10}\\\\(x-2)^2+(y-2)^2=(\sqrt{10})^2\\\\(x-2)^2+(y-2)^2=10