Середня лінія трапеції дорівнює 18 м, а її основи відносяться як 1:5. Знайдіть основи трапеції.


Ответы на вопрос

Отвечает Паніна Софія.
Середня лінія дорівнює менша основа плюс більша і поділити на 2 
Нехай менша основа 1х а більша 5х
Складаємо рівняння 
(1х+5х):2 ≡ 18
1х+5х≡ 36
6х≡36
х≡36:6
х≡6
Отвечает Николаева Вики.
так как AB:CD=1:5 введем коэффициент пропорциональности
тогда AB=1k; CD=5k. MK средняя линия
MK=(AB+CD)/2
18=(1k+5k)/2
18=6/2k
18=3k
k=18/3
k=6
AB=6*1=6
CD=6*5=30