СРОЧНОО!!! ДАЮ 50 БАЛЛОВ!! Трикутники ABC і FBC не лежать в одній площині й мають спільну

сторону. Точки D, H, K – середини сторін FB, CF, AC. Відрізок АВ перетинає площину DHК в точці 5. Знайди SK, якщо ВС = 10 дм.

Ответы на вопрос

Отвечает Дамиров Дамир.

Ответ:Оскільки D, H і K є серединами сторін FB, CF і AC відповідно, то вони утворюють серединний перпендикуляр до цих сторін. Таким чином, DH і CK є перпендикулярними до сторін FB і AC відповідно.

За властивістю перпендикулярів, ми можемо сказати, що SK є висотою трикутника FBC, оскільки вона перпендикулярна до сторони FB.

Також нам дано, що ВС = 10 дм. Оскільки ВС є основою трикутника FBC, ми можемо використати формулу для обчислення площі трикутника:

Площа трикутника FBC = (1/2) * основа * висота

Площа трикутника FBC = (1/2) * 10 дм * SK

Також нам дано, що точка S лежить на відрізку АВ, який перетинає площину DHК в точці 5. Це означає, що відрізок АВ ділить висоту SK у співвідношенні 5:SK.

Застосуємо це співвідношення до формули площі трикутника:

(1/2) * 10 дм * SK = (1/2) * 10 дм * 5

Скоротимо спільні множники:

SK = 5

Отже, SK дорівнює 5 дм.

Объяснение:

Отвечает Ништа Сергей.

Ответ:

10 дм

Для розв'язання цієї задачі нам знадобиться інформація про подібність трикутників і властивості серединних ліній.

Ми маємо трикутники ABC і FBC, і точки D, H, K - середини відповідних сторін. Оскільки точки D, H, K є серединами сторін, то вони ділять кожну з цих сторін на дві рівні частини. Це означає, що відрізок AD дорівнює відрізку DB, і відрізок AH дорівнює відрізку HC.

Тепер, оскільки ВС = 10 дм, ми знаємо, що ВС дорівнює HC. Отже, HC = 10 дм.

Також нам відомо, що точка А перетинає площину DHK в точці 5. Отже, АК дорівнює 5, і також АK дорівнює АH, оскільки точка К лежить на стороні AC, яка дорівнює AH.

Отже, ми маємо:

HC = 10 дм

AK = 5 дм

Тепер ми можемо використовувати подібність трикутників для знаходження SK. Трикутники AHC і SKC подібні, оскільки мають кути при вершині в точці C спільні і однакові кути при вершині в точці K. Таким чином, ми можемо скласти пропорцію:

AH / HC = AK / KC

5 / 10 = 5 / KC

Тепер можемо розв'язати цю пропорцію для KC:

KC = (10 * 5) / 5

KC = 10 дм

Отже, довжина відрізка KC дорівнює 10 дм.