50 БАЛЛОВ! ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА, ОЧЕНЬ СРОЧНО!!! Нужно решить 2 задачи: 1. Об'єм зрізаної піраміди

дорівнює 475 см³, а її висота - 15 см, а площі основ відносяться як 4:9. Знайдіть площу меншої основи. Объем срезанной пирамиды равен 475 см³, а ее высота – 15 см, а площади оснований относятся как 4:9. Найдите площадь меньшего основания.2. Знайдіть площу другої основи зрізаної піраміди, об'єм якої дорівнює 430 см³, висота - 10 см, а площа основи - 64 см².Найдите площадь второго основания срезанной пирамиды, объем которой равен 430 см³, высота – 10 см, а площадь основания – 64 см².​

Ответы на вопрос

Отвечает Земляной Дима.

1. Позначимо площі основ малої і великої пірамід як S1 і S2 відповідно. Тоді з умови задачі випливає, що:

S1 : S2 = 4 : 9

Об'єм зрізаної піраміди можна виразити через площу основи та висоту, використовуючи формулу:

V = (1/3) * S * h

де V - об'єм піраміди, S - площа основи, h - висота.

Тоді об'єм зрізаної піраміди буде мати вигляд:

475 = (1/3) * (S1 + S2 + √(S1*S2)) * h

Також з умови задачі відомо, що h = 15.

Замінивши S2 через S1 за формулою S1 : S2 = 4 : 9, ми отримуємо:

S1 : (9/4)*S1 = 4 : 9

S1^2 = (4/9)4753/15

S1^2 = 100

S1 = 10

Отже, площа меншої основи дорівнює 10 кв.см.

2. Об'єм зрізаної піраміди можна також виразити через площу основи та висоту за формулою:

V = (1/3) * S * h

Підставивши відомі значення, отримаємо:

430 = (1/3) * 64 * 10 + (1/3) * S2 * 10

Розв'язуючи рівняння відносно S2, отримуємо:

S2 = 100

Отже, площа другої основи дорівнює 100 кв.см.