- ABC тікбұрышты үшбұрышы берілген. AB = 4см, AC = 3см және ВС= 5см-ге тең. Үшбұрышк jштей сызылған

шеңбер радиусын табыңыз.​

Ответы на вопрос

Отвечает Прокофьев Андрей.

Ответ:

Объяснение:

Әрекетті сізге көмек көрсету үшін рахмет! Ағымдағы сұрағыңызда, AB = 4 см, AC = 3 см және BC = 5 см-ге тең. Бізге үшбұрыштың шеңбер радиусын табу үшін осы үшбұрыштың үшінші бұрышыны табу керек.

Өтінемін, төмендегі есепті орындаңыз:

Алдын ала AC бүкіл үшбұрышты білу үшін, оның бірінші бұрышын табамыз:

AC^2 = AB^2 + BC^2 - 2 * AB * BC * cos(∠BAC)

Өзгертулерді енгізіп:

3^2 = 4^2 + 5^2 - 2 * 4 * 5 * cos(∠BAC)

9 = 16 + 25 - 40 * cos(∠BAC)

9 = 41 - 40 * cos(∠BAC)

40 * cos(∠BAC) = 41 - 9

40 * cos(∠BAC) = 32

cos(∠BAC) = 32 / 40

cos(∠BAC) = 0.8

Сондықтан, ∠BAC бұрышының косинусы 0.8 болатындығын анықтаймыз.

Ағымда, үшінші бұрышыны табу үшін арккосинусті анықтаңыз:

∠BAC = arccos(0.8)

Осы азимутты көрсеткішті қолдана отырып, арккосинусты есептеңіз немесе көмексіздікті табу үшін калькуляторды пайдаланыңыз.

∠BAC-ны таба отырып, шеңбер радиусын табаймыз.