ДАМ СТО БАЛОВ Знайдіть точку, рівновіддалену від точок (3; 2) 1 (-2; 1), яка належить осі ординат


Ответы на вопрос

Отвечает Молокова Альбина.

Ответ:

Точка С(0; 4) рівновіддалену від точок (3; 2) 1 (-2; 1).

Объяснение:

Знайдіть точку, рівновіддалену від точок (3; 2) і (-2; 1), яка належить осі ординат.

Нехай точка С(0; у), яка належить осі ординат, рівновіддалена від точок А(3; 2) і В(-2; 1).

Отже, АС = BС.

Відстань між двома точками знайдемо за формулою:

AC = \sqrt{(x_c-x_a)^2+(y_c-y_a)^2} =\sqrt{(0-3)^2+(y-2)^2} =\bf \sqrt{y^{2}-4y+13 }

BC = \sqrt{(x_c-x_b)^2+(y_c-y_b)^2} =\sqrt{(0-(-2))^2+(y-1)^2} =\bf \sqrt{y^{2}-2y+5 }

Отже: \sqrt{y^{2} -4y+13} =\sqrt{y^{2}-2y+5 }

Тоді:

y² - 4y + 13 = y² - 2y + 5

-2у = -8

у = 4

Відповідь: С(0; 4)