Помогите срочно пожалуйста. Бічна сторона рівнобедреного трикутника дорівнює 10см і утворює з

основою кут 40°.Знайдіть основу і висоту, яка проведена до неї.​

Ответы на вопрос

Отвечает Постельняк Мария.

Ответ:        15.32  см.     6.428 см.

Объяснение:

ABC -  рівнобедренный трикутник

AB=a=10 см

BC=b=10 см

∠A=∠C=40°.

BH=h - высота.

***********

Найти   АС и ВН.

Решение

∠В=180°-2*40° = 100°.

По т. косинусов

b²=a²+c²-2ac*cosB =10²+10²-2*10*10*cos100°=200-200* (−0,1736) =

=200-(-34.72)=234.72;

AC=b=√234.72 = 15.32  см.

****

Высота BH=h=√(AB²-(AC/2)²)=√(10²-(15.32/2)^2) = √(100 - 58.6756) =

=√41.3144 = 6.428 см.