У трикутнику з вершинами А(4; 1; –3), В(6; 5; –1), С(2; 2; –1). Знайти величину косинуса

зовнішнього кута при вершині С.

Ответы на вопрос

Отвечает Полуянов Данил.

Ответ:

Величина косинуса зовнішнього кута при вершині С дорівнює \bf -\dfrac{1}{3}

Объяснение:

У трикутнику з вершинами А(4; 1; –3), В(6; 5; –1), С(2; 2; –1). Знайти величину косинуса зовнішнього кута при вершині С.

Схема обчислень полягає у знаходженні косинуса кута через скалярний добуток двох векторів, що виходять з однієї вершини трикутника. Для цього зі сторін трикутника ABC сформуємо вектори: \overrightarrow{CA} \quad  i \quad  \overrightarrow{CB}  зі спільним початком при вершині C.

Тоді косинус кута між векторами \overrightarrow{CA} \quad  i \quad  \overrightarrow{CB} - внутрішній кут С трикутника ABC знайдемо за формулою:

\boxed{\bf \cos \angle C=\dfrac{\overrightarrow{CA} \cdot \overrightarrow{CB}}{\mid\overrightarrow{CA}\mid \cdot \mid \overrightarrow{CB}\mid}}

1. Знайдемо координати \bf \overrightarrow{CA} \quad  i \quad  \overrightarrow{CB}

С(2; 2; –1);  А(4; 1; –3)

\overrightarrow{CA} =(x_A-x_C;y_A-y_C;z_A-z_C)=(4-2;1-2;-3-(-1))=\bf (2;-1;-2)

С(2; 2; –1);  В(6; 5; –1)

\overrightarrow{CB} =(x_B-x_C;y_B-y_C;z_B-z_C)=(6-2;5-2;-1-(-1))=\bf (4;3;0)

2.Обчислимо скалярний добуток векторів за формулою:

\bf \overrightarrow{CA} \cdot \overrightarrow{CB}=x_{CA}\cdot x_{CB}+y_{CA}\cdot y_{CB}+z_{CA}\cdot z_{CB}

\overrightarrow{CA} \cdot \overrightarrow{CB}=2\cdot4+(-1)\cdot 3+(-2) \cdot0=8-3+0=\bf 5

3. Знайдемо модулі (довжини) векторів \bf \overrightarrow{CA} \quad  i \quad  \overrightarrow{CB}

\mid\overrightarrow{CA}\mid=\sqrt{x^2_{CA}+y^2_{CA}+z^2_{CA}} =\sqrt{2^2+(-1)^2+(-2)^2} =\sqrt{4+1+4} =\sqrt{9} =\bf 3

\mid\overrightarrow{CB}\mid=\sqrt{x^2_{CB}+y^2_{CB}+z^2_{CB}} =\sqrt{4^2+3^2+0^2} =\sqrt{16+9+0} =\sqrt{25} =\bf 5

4. Знайдемо косинус кута C

\cos \angle C=\dfrac{5}{3\cdot 5} =\bf \dfrac{1}{3}

5. Зовнішній кут при вершині С (за означенням зовнішнього кута трикутника): 180°-∠С.

Тоді його косинус буде дорівнювати (за формулами зведення):

cos(180°-∠C)=-cos∠C=-1/3

Відповідь: -\dfrac{1}{3}

#SPJ1