У циліндрі паралельно його осі проведено переріз, діагональ якого дорівнює 17 см. Висота циліндра

дорівнює 15 см. Радіус основи – 5 см. На якій відстані від осі проведено цей переріз?

Ответы на вопрос

Отвечает Domaskin Egor.

Ответ:

Переріз проведено на відстані 3см

Объяснение:

∆СВА- прямокутний трикутник.

За теоремою Піфагора:

АВ=√(СА²-ВС²)=√(17²-15²)=√(289-225)=

=√64=8см

∆АОВ- рівнобедрений трикутник АО=ОВ, радіуси

ОК- висота, медіана рівнобедреного трикутника.

ВК=КА.

ВК=АВ/2=8/2=4см.

∆АВК- прямокутний трикутник.

За теоремою Піфагора:

ОК=√(ОВ²-ВК²)=√(5²-4²)=3см