У рівнобедрений трикутник вписано коло, що ділить бічну сторону у відношенні 5 : 3, починаючи від

вершини при основі. Знайдіть периметр трикутника (у см), якщо його основа довша за бічну сторону на 2,5 см Треба з поясненням!!!!Будь ласка,дуже терміново!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецова Майя.

Ответ:

32,5 см.

Объяснение:

Дано: ΔАВС, АВ=ВС,  АС=АВ+2,5 см. АЕ/ВЕ=5:3.   Р - ?

Дотичні, проведені до кола з однієї точки, рівні між собою.

АЕ=АМ=СМ=СК=5х см.  ВЕ=ВК=3х см.

АВ=ВС=5х+3х=8х см;  АС=5х+5х=10 см.

За умовою, АС-АВ=2,5 см;  10х-8х=2,5;  2х=2,5;  х=1,25

АВ=ВС=8*1,25=10 см;  АС=10+2,5=12,5 см.

Р=10+10+12,5=32,5 см.