У рівнобічній трапеції діагональ є бісектрисою гострого кута, одна з основ на 6см більша від іншої.

Знайдіть всі сторони трапеції, якщо її периметр дорівнює 70 см. (Обов'язково напишіть все з поясненями, означеннями та властивостями)

Ответы на вопрос

Отвечает Пятница Эдуард.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі, давайте позначимо сторони трапеції так:

- Нехай більша з основ буде "b" сантиметрів.

- Нехай менша з основ буде "a" сантиметрів.

- Нехай висота трапеції буде "h" сантиметрів.

- Нехай діагональ буде "d" сантиметрів.

Ми знаємо, що діагональ є бісектрисою гострого кута трапеції. Отже, ми можемо використовувати властивість бісектриси, яка стверджує, що діагональ розділяє трапецію на дві рівні трикутники.

Це означає, що ми маємо два прямокутні трикутники, в яких гіпотенуза (діагональ) рівна "d", а одна зі сторін "h", і інша сторона - половина різниці між більшою та меншою основою:

У першому трикутнику:

- Гіпотенуза: "d"

- Одна катет: "h"

- Другий катет: "(b - a) / 2" (половина різниці між основами)

За теоремою Піфагора для першого трикутника:

d^2 = h^2 + [(b - a) / 2]^2

У другому трикутнику:

- Гіпотенуза: "d"

- Одна катет: "h"

- Другий катет: "(b + a) / 2" (сума основ)

За теоремою Піфагора для другого трикутника:

d^2 = h^2 + [(b + a) / 2]^2

Ми також знаємо, що периметр трапеції дорівнює 70 см, отже, ми можемо записати:

a + b + 2h + d + d = 70

Тепер у нас є система рівнянь з трьох рівнянь та трьома невідомими "a", "b", "h". Ми можемо вирішити цю систему для знаходження значень цих величин.