В рівнобічній трапеції АВСД бісектриса тупого кута В відтинає від трапеції паралелограм, а

Діагональ АС є бісектрисою кута А. Знайти сторони і кути трапеції, якщо її периметр дорівнює 50 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Панасенко Анатолий.

Спробуємо розглянути рівнобічну трапецію АВСД.

Позначимо так:

AB і CD - рівні бічні сторони трапеції.

BC і AD - рівні основи трапеції.

M - середина сторони AB і CD (оскільки BC і AD - рівні бісектриси).

Також, оскільки бісектриса тупого кута В відділяє від трапеції паралелограм, ми можемо припустити, що кути при вершинах В і C дорівнюють 90 градусів кожен.

Позначимо кути трапеції:

∠DAB = ∠BCD = α

∠BCA = ∠BAD = β

∠CAB = ∠BDC = γ

З тим, щоб знайти всі сторони і кути трапеції, ми можемо використовувати дані про периметр:

Периметр трапеції = AB + BC + CD + DA

Відомо, що AB і CD - рівні бічні сторони, тобто AB = CD = a, де a - сторона трапеції.

Також, BC і AD - рівні основи трапеції, тобто BC = AD = b, де b - основа трапеції.

Після підстановки цих значень в формулу периметра отримаємо:

2a + 2b = 50

Розділимо обидві сторони на 2:

a + b = 25

Тепер нам залишилося знайти значення кутів α, β і γ. Ми знаємо, що кути при вершинах В і C дорівнюють 90 градусів, тобто α + β = 90° і α + γ = 90°.

Також, оскільки діагональ AC є бісектрисою кута A, ми можемо записати, що α + γ = 90°.

Знаючи ці рівності, ми можемо визначити значення кутів α, β і γ:

α + β = 90°

α + γ = 90°

α + α = 90°

2α = 90°

α = 45°

Тепер ми знаємо, що α = 45°. Оскільки α + β = 90°, то:

45° + β = 90°

β = 90° - 45°

β = 45°

Отже, ми маємо, що α = β = 45°.

Тепер ми можемо знайти значення γ, використовуючи рівність α + γ = 90°:

45° + γ = 90°

γ = 90° - 45°

γ = 45°

Отже, всі кути трапеції дорівнюють 45°.

Після знаходження кутів ми можемо знайти значення сторін a і b, використовуючи формулу периметра:

a + b = 25

Знаючи, що a = b (оскільки трапеція рівнобічна), ми можемо записати:

2a = 25

a = 25 / 2

a = 12.5 см

Тепер, знаючи a, ми можемо знайти b:

a + b = 25

12.5 + b = 25

b = 25 - 12.5

b = 12.5 см

Отже, сторони трапеції дорівнюють a = 12.5 см і b = 12.5 см, а всі кути трапеції - α = β = γ = 45°.