3 вершини тупого кута А трикутника ABC опущена висота AD. Коло з центром у точці D і радіусом DA,

перетинає сторони AB і АC у точках M i N вiдповiдно. Знайдіть АС, якщо АВ = c, AM = m, AN = n.​

Ответы на вопрос

Отвечает Облова Анастасия.

Ответ:

Давайте розглянемо ситуацію у трикутнику ABC:

1. Оскільки точка D - це середня точка гіпотенузи BC, то ми можемо визначити, що AD є медіаною в цьому трикутнику.

2. Також, AD є висотою, оскільки медіана в трикутнику, проведена з вершини прямокутного кута, є одночасно висотою.

3. Оскільки коло з центром в точці D і радіусом DA перетинає сторони AB і AC у точках M і N, то це означає, що AM і AN є відстанями від точки A до точок перетину кола зі сторонами трикутника.

Тепер ми можемо скористатися властивістю медіани в прямокутному трикутнику. Медіана в прямокутному трикутнику дорівнює половині гіпотенузи. Тобто:

AD = 0.5 * BC.

Ми також можемо скористатися властивістю кола, яка говорить нам, що радіус кола перпендикулярний до дотичної лінії в точці дотику. Тобто, DM і DN є радіусами цього кола.

Отже, ми можемо записати такі рівності:

DM = DA = 0.5 * BC,

AN = DN.

Тепер ми маємо виразити AM та AN через c, m, і n:

AM = AD - DM = (0.5 * BC) - (0.5 * BC) = 0,

AN = AD + DN = (0.5 * BC) + DN.

Але оскільки AM = 0, то ми можемо виразити AN як:

AN = DN = (0.5 * BC) + AN = (0.5 * BC) + n.

Звертаючись до виразу, що виразив АН через n:

AN = (0.5 * BC) + n,

Ми знаємо, що BC - гіпотенуза трикутника ABC, і ми можемо виразити BC через c, використовуючи теорему Піфагора:

BC = sqrt(AB^2 + AC^2).

Але ми знаємо, що AB = c. Тому ми можемо записати:

BC = sqrt(c^2 + AC^2).

Тепер ми можемо вставити це вираз у вираз для AN:

AN = (0.5 * sqrt(c^2 + AC^2)) + n.

Отже, ми знайшли вираз для AN. Щоб знайти значення AC, ми можемо записати AN вираз для AN як:

AN = (0.5 * sqrt(c^2 + AC^2)) + n.

Тепер ми можемо вирішити це рівняння для AC:

0.5 * sqrt(c^2 + AC^2) = AN - n,

sqrt(c^2 + AC^2) = 2 * (AN - n),

c^2 + AC^2 = 4 * (AN - n)^2,

AC^2 = 4 * (AN - n)^2 - c^2,

AC = sqrt(4 * (AN - n)^2 - c^2).

Тепер ми маємо вираз для AC через відомі значення c, n, і AN.