Основою прямої призми є рiвнобедрений трикутник із кутом 120° і радіусом описаного кола 4 см.

Діагональ бічної грані, що містить бічну сторону цього трикутника, утворює з площиною основи кут 45°. Знайти площу повної поверхні призми та площу перерізу, що проходить через сторону основи призми, що лежить проти кута 120°, під кутом 30° до неї.​

Ответы на вопрос

Отвечает Самадов Максим.

Ответ:

Объяснение:

Оскільки кут при основі трикутника дорівнює 120°, то кут при вершині трикутника дорівнює 60° (тому що сума кутів в трикутнику дорівнює 180°).

За теоремою синусів, ми можемо знайти сторону основи трикутника. Нехай a - сторона основи трикутника:

sin(60°) = a/(2 * 4)

1/2 = a/8

a = 4

Тепер знайдемо діагональ бічної грані. Оскільки кут між діагоналлю бічної грані і площиною основи дорівнює 45°, то цей кут також дорівнює куту між діагоналлю бічної грані і прямою, перпендикулярною до сторони основи. Тобто цей кут дорівнює 45° - 90° = -45°.

За теоремою синусів, ми можемо знайти діагональ бічної грані. Нехай d - діагональ бічної грані:

sin(-45°) = d/4

d/4 = -1/√2

d = -4/√2 = -2√2

Зважаючи на симетричну будову прямої призми, довжина діагоналі бічної грані дорівнює 2√2.

Знайдемо площу повної поверхні призми. Нехай S - площа повної поверхні:

S = 2 * (площа основи) + (площа бічної грані)

= 2 * (сторона основи)^2 + (периметр основи) * (висота бічної грані)

= 2 * 4^2 + 3 * 4 * 2√2

= 32 + 24√2

Таким чином, площа повної поверхні призми дорівнює 32 + 24√2 кв. см.

Тепер знайдемо площу перерізу, що проходить через сторону основи призми. Нехай A - площа перерізу:

A = (сторона основи) * (висота бічної грані)

= 4 * 2√2

= 8√2

Таким чином, площа перерізу, що проходить через сторону основи призми, дорівнює 8√2 кв. см.