Периметр прямоугольник равен 10, а площадь равно 4,5. Найдите диагональ этого прямоугольника.


Ответы на вопрос

Отвечает Прокопов Вадим.

Ответ:

Давайте позначимо довжину прямокутника як "a" і ширину як "b". Ми знаємо, що периметр прямокутника дорівнює 10 і площа дорівнює 4,5, тобто:

2a + 2b = 10 (периметр)

ab = 4,5 (площа)

Ми можемо вирішити цю систему рівнянь для a і b. Спочатку розв'яжемо одне з рівнянь на "a":

2a + 2b = 10

2a = 10 - 2b

a = 5 - b

Тепер підставимо це значення "a" в друге рівняння:

(5 - b)b = 4,5

5b - b² = 4,5

Позначимо b² - 5b + 4,5 = 0. Це квадратне рівняння можна розв'язати за допомогою дискримінанту (D):

D = b² - 4ac, де a = 1, b = -5, і c = 4,5.

D = (-5)² - 4 * 1 * 4,5

D = 25 - 18

D = 7

Тепер ми можемо знайти значення "b" за допомогою квадратного кореня дискримінанту:

b = (-b ± √D) / 2a

b = (5 ± √7) / 2

Отже, ми маємо два можливі значення для "b", а саме:

1. b = (5 + √7) / 2

2. b = (5 - √7) / 2

Тепер, коли ми знаємо значення "b", ми можемо знайти відповідні значення "a" та діагоналі (D) за допомогою формул:

a = 5 - b

D = √(a² + b²)

Підставляючи значення "b" у ці формули, ми знайдемо дві можливі довжини і ширини прямокутника та відповідні діагоналі.