Знайдіть: а) середню лінію рівнобедреної трапеції з бічною стороною 5 см 1 периметром 26 см; б)

основи трапеції, якщо одна з них більша за іншу на 6 см, в середня лінія трапеції дорівнює 5 см​

Ответы на вопрос

Отвечает Isaeva Elizaveta.

Объяснение:

) Для знаходження середньої лінії рівнобедреної трапеції використовуємо формулу для периметра:

P = a + b₁ + b₂ + c

де P - периметр, a - довша сторона, b₁ і b₂ - однакові бічні сторони (більші), c - середня лінія.

Ми знаємо периметр P = 26 см, середню лінію c = 5 см, і однакові бічні сторони (більші) - b₁ і b₂, але не знаємо a. Маємо таке рівняння:

26 = a + 2b + 5

Звідси:

a = 26 - 2b - 5

a = 21 - 2b

б) Якщо одна з основ трапеції більша за іншу на 6 см, то ми можемо записати:

a = b + 6

Також нам відомо, що середня лінія t дорівнює 5 см. Середня лінія трапеції дорівнює половині суми довших основ:

t = (a + b) / 2

Ми знаємо, що a = b + 6, тому можемо підставити це в рівняння для середньої лінії:

5 = (b + 6 + b) / 2

Помножимо обидві сторони на 2:

10 = 2b + 6

Віднімемо 6 від обох сторін:

2b = 10 - 6

2b = 4

Тепер поділимо на 2:

b = 4 / 2

b = 2

Тепер ми можемо знайти довшу основу a:

a = b + 6

a = 2 + 6

a = 8

Отже, одна основа трапеції дорівнює 8 см, інша - 2 см.