в прямоугольном трапеции острый уголь равен 45. Найдите большое основание, если меньшая боковая

сторона и меньшее основание равна 16 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Rudnev Roman.

Ответ:

Для знаходження великої основи прямокутної трапеції, якщо меньше основи та одна з менших сторін відомі і гострий кут дорівнює 45 градусів, можна використовувати тригонометричні функції.

Позначимо велике основа як \(B\), менше основу як \(b\), одну з менших сторін як \(a\), та гострий кут як \(\theta\), де \(\theta = 45^\circ\).

Ми знаємо, що \(\tan(\theta) = \frac{a}{B - b}\).

В нашому випадку, \(\theta = 45^\circ\), отже \(\tan(45^\circ) = 1\).

Підставимо це значення і відому довжину сторони \(a\) (яка дорівнює 16 см) в рівняння:

\[1 = \frac{16}{B - b}.\]

Тепер розв'яжемо це рівняння для \(B - b\):

\[B - b = \frac{16}{1} = 16.\]

Тепер, ми знаємо, що \(B - b = 16\).

Оскільки менше основа \(b\) відома (16 см), ми можемо знайти велике основу \(B\):

\[B = b + 16.\]

Підставимо відоме значення \(b\) в це рівняння:

\[B = 16 + 16 = 32.\]

Отже, велике основа трапеції дорівнює 32 см.