СРОЧНООООО 10. ( 2 бали) Скласти рівняння прямої, яка проходить через точки А(-1;-4) і В(5;4).​


Ответы на вопрос

Отвечает Рындина Валерия.

Відповідь:    Рівняння прямої АВ     у = 1 1/3 х - 2 2/3 .

Пояснення:

 Дано точки А(-1;-4) і В(5;4) .​ рівняння прямої АВ шукаємо у виді

       у = kx + b .

А(-1;-4) :   { - 4 = k * (- 1 ) + b ;   ⇒   { - k + b = - 4 ;

В(5;4) :    {  4 = k * 5 + b ;               { 5k + b = 4  .   Віднімемо рівняння

                                                    ---------------------------

                                                       - 6k = - 8 ;

                                                           k = 4/3 .  Тоді із 1- го  рівняння

  маємо :  - 4/3 + b = - 4 ;  ------>  b = - 4 + 4/3 ;  ------> b = - 2 2/3 .

  Рівняння прямої АВ     у = 1 1/3 х - 2 2/3 .