Сторона ромба 10см,а одна з диагоналей 16 см.Знайты другу диагональ


Ответы на вопрос

Отвечает Андронова Вероника.
Дано:
ABCD - ромб
AB=BC=CD=AD=10 (у ромба всі сторони рівні)
BD=12
O - точка перетину діагоналей (діагоналі ромба ділять одна одну на дві рівні частини)
Знайти: АС
знайдемо ВО (половина BD) - 12÷2=6 см
тепер за теоремою Піфагора шукаємо половину другої діагоналі
АО²=АВ²-ВО²=10²-6²=100-36=64
АО=√64=8см
АС=8·2=16см - довжина другої діагоналі