Одна із сторін паралелограма на 4 см менша від другої, а його діагоналі дорівнюють 14 см і 12 см.

Знайдіть сторони паралелограма.

Ответы на вопрос

Отвечает Процишин Іван.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

D=14см

d=12см

a-менша сторона;

b-більша сторона;

b=4+a

Знайти:

а-?

b-?

D²+d²=2(a²+b²)

D²+d²=2a²+2b²

D²+d²=2a²+2(4+a)²

D²+d²=2a²+2(4²+2*4a+a²)

14²+12²=2a²+2(16+8a+a²)

196+144=2a²+32+16a+2a²

340=4a²+32+16a

340-4a²-32-16a=0

-4a²+308-16a=0|:4

-a²-4a+77=0|*(-1)

a²+4a-77=0

a(a+11)-7(a+11)=0

(a+11)(a-7)=0

a1=-11 - не підходить;

a2=7см

b=4+7=11см