Бічна сторона і основа рівнобедреного трикутника відповідно дорівнюють 100 і 120 см. Обчисліть

довжини відрізків, на які медіана, проведена до основи, ділить висоту, опущену на бічну сторону. Буду дуже вдячний за допомогу!

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнова Татьяна.

Відповідь:     Р = 48 см .

Пояснення:

У прямок. ΔАВС  ∠С = 90° ;  точки дотику М , N , K кола відповідно

до гіпотенузи АВ , катетів ВС  і  АС . АМ - МВ = 4 см ; АВ = 20 см .

Нехай МВ = х см , тоді  АМ = ( х + 4 ) см .

      Рівняння :   x + x + 4 = 20 ;

                           2x = 16 ;

                             x = 8 cм ;   х + 4 = 8 + 4 = 12 ( см ) .

 За власт. дотичних  АК = АМ = 12 см ; BM = BN = 8 cм .

  КС = NC = r - радіус впис. в ΔАВС кола .

  АС = 12 + r ;  BC = 8 + r .  За Т. Піфагора маємо :  АВ² = АС² + ВС² ;

   ( 12 + r )² + ( 8 + r )² = 20² . Розкривши дужки і спростивши , маємо :

   r² + 20r - 96 = 0 ;   D = 784 > 0 ;  r₁ = - 24 < 0 ;  r₂ = 4 ;  r = 4 cм .  

   АС = 12 + 4 = 16 ( см ) ;  BC = 8 + 4 = 12 ( см ) . Периметр тр - ника

   Р = АВ + АС + ВС = 20 + 16 + 12 = 48 ( см ) ; Р = 48 см .