Хорда кола довжиною 12 см стягує дугу 60 градусів обчисліть діаметр кола​


Ответы на вопрос

Отвечает Богуш Ефим.

Нехай АB-хорда, яка = 4 см, AO=OB - радіус, кут AOB = 60°. Оскільки, AO=OB=R, то трикутник AOB - рівнобедрений. За властивістю кутів рівнобедреного трикутника ( кути при основи рівні) отримаємо: кут OAB = куту OBA = (180-60) / 2 = 60° Оскільки, всі кути трикутника рівні, то даний трикутник рівносторонній. Звідси, R = 12 см. Отже, C=2πR=2π*12=24π (см).