бічні сторони прямокутної трапеції відносяться як 4:5 , а одна з основ на 9см більша за другу.

Більша діагональ трапеції 20см, Знайти середню лінію трапеції

Ответы на вопрос

Отвечает Быков Виктор.
Для ΔЕКН по теореме Пифагора
9² + (4x)² = (5x)²
81 + 16x² = 25x²
81 = 9x²
9 = x² 
x = 3 см
НК = 4x = 4*3 = 12 см
РО = НК = 12 см
Для ΔЕРО по теореме Пифагора
(9+а)² + 12² = 20²
(9+а)² + 144 = 400
(9+а)² = 256
9+а = 16
а = 16 - 9
а = 7 см
меньшее основание 7 см
большее основание 9+7 = 16 см
Средняя линия
1/2(7+16) = 23/2 см