45. У трикутнику ABC AB=6 см, ВС=5 см, а косинус зовнішнього кута при вершині В дорівнює -0,2.

Знайдіть сторону AC.

Ответы на вопрос

Отвечает Llorens Natasha.

Ответ:

Ми можемо використовувати косинусове правило для знаходження сторони AC в трикутнику ABC. Косинусове правило гласить:

c^2 = a^2 + b^2 - 2ab * cos(C)

Де:

c - сторона, яку ми шукаємо (AC)

a - довжина сторони AB

b - довжина сторони BC

C - зовнішній кут при вершині B (між AB і BC)

За заданими вами значеннями:

a = 6 см

b = 5 см

cos(C) = -0,2 (з від'ємним знаком, оскільки косинус зовнішнього кута вказує на те, що цей кут більший за 90 градусів і менший за 180 градусів).

Підставимо ці значення в косинусове правило і розв'яжемо для c (AC):

c^2 = 6^2 + 5^2 - 2 * 6 * 5 * (-0,2)

c^2 = 36 + 25 + 24

c^2 = 85 + 24

c^2 = 109

Тепер візьмемо квадратний корінь з обох сторін:

c = √109

Отже, довжина сторони AC дорівнює √109 см, або приблизно 10,44 см (округлено до двох десяткових знаків).