1. Побудуйте ромб ABCD, якщо a = 7 см, d = 4 см, |BD =ƒ= 5 см 2. Побудуйте ромб CDEF, якщо (CD) =

6 см, (DE) = 3,5 см, | DCF = 40°. Дам 50балооов

Ответы на вопрос

Отвечает Макарова Ангелина.

Объяснение:

1. Щоб побудувати ромб ABCD за заданими значеннями, спочатку визначимо значення бічних сторін ромба. Знаючи, що діагоналі ромба перпендикулярні та діляться навпіл, ми можемо використовувати теорему Піфагора для знаходження бічних сторін a і b:

a² = (BD/2)² + d²

a² = (5/2)² + 4²

a² = 25/4 + 16

a² = 25/4 + 64/4

a² = 89/4

a = √(89/4)

a ≈ 4.71 см

Отже, бічні сторони ромба мають приблизно довжину 4.71 см.

Тепер, маючи довжину діагоналі і одну бічну сторону, ми можемо побудувати ромб. Знайдемо координати точок B та C знаючи діагоналі та бічну сторону:

B (0, 0)

C (a, 0)

Знаючи координати B та C, ми можемо знайти координати A та D, використовуючи властивість ромба, що діагоналі ділять кут між собою навпіл:

A (-a/2, d/2)

D (-a/2, -d/2)

Таким чином, ми побудували ромб ABCD з заданими значеннями.

2. Щоб побудувати ромб CDEF за заданими значеннями, можемо використовувати дані про довжини сторін і кут між ними:

Знаючи довжини сторін CD і DE, ми можемо позначити точку F настільки, щоб (CF) було також рівним CD, і DE було розташоване симетрично відносно сторони CF.

Спочатку побудуємо трикутник CDF:

- Спочатку побудуємо відрізок CF довжиною 6 см.

- Потім під кутом 40° до сторони CF побудуємо відрізок DF довжиною 3.5 см.

Таким чином, ми отримали трикутник CDF.

Далі, ми побудуємо точку E симетрично до точки D відносно сторони CF.

Таким чином, ми отримали ромб CDEF з заданими значеннями.