СРОООЧНО ПРОШУ О ДОПОМОЗІ Катет прямокутного трикутника дорівнює 24 см, а медіана, що проведена

до нього, дорівнює 13 см. Знайти інший катет трикутника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Відповідь:       5 см .  

Пояснення:

   У прямок ΔАВС  ∠С = 90° ;  АС = 24 см ; МВ - медіана ; МВ = 13 см .

   МС = 1/2 АС = 1/2 * 24 = 12 ( см ) .

   Із прямок. ΔВМС   катет ВС = √( МВ² - МС² ) = √( 13² - 12² ) = 5 ( см ) ;

  ВС = 5 см .  

Отвечает Беккер Вардан.

Дано:

Прямокутний трикутник ABC

КутABC=90°   AC=24 cм

BM-медіана   BM=13 см

Знайти:

ВС - ?

Розв'язання:

Розглянемо трикутник ВМС

МС = 1\2

АС=24:2=12 см

За теоремою Піфагора:

BC=√(МВ²-МС²)=√(169-144)=√25=5 см

Відповідь: інший катет трикутника дорівнює 5 см