Терміново ! Середня лінія трапеції дорівнює 9 см.Знайдіть основи трапеції, якщо одна з них на 8см

більша за другу.

Ответы на вопрос

Отвечает Герасимова Анжелика.

Объяснение:

Нехай одна з основ трапеції дорівнює х см. Тоді інша основа буде дорівнювати (х - 8) см. За умовою, середня лінія трапеції дорівнює 9 см.

Середня лінія трапеції є середнє арифметичне значенням двох основ, тобто:

(х + (х - 8)) / 2 = 9

Розкриваємо дужки:

(2х - 8) / 2 = 9

Помножимо обидві частини рівняння на 2, щоб позбутися дробу:

2х - 8 = 18

Додамо 8 до обох боків рівняння:

2х = 26

Поділимо обидві частини на 2:

х = 13

Таким чином, одна з основ трапеції дорівнює 13 см, а інша (13 - 8) = 5 см.