У прямокутнику ABCD бісектриса кута D перетинає сторону АВ у точці Р. Відрізок АР менший, ніж

відрізок ВР, у 6 разів. Знайдіть сторони прямокутника, якщо його периметр дорівнює 80 см. Срочно! Будь-ласка!

Ответы на вопрос

Отвечает Дворская Катерина.

Ответ:

Сторони прямокутника: AB=CD=35 см, BC=AD=5 см

Объяснение:

У прямокутнику ABCD бісектриса кута D перетинає сторону АВ у точці Р. Відрізок АР менший, ніж відрізок ВР, у 6 разів. Знайдіть сторони прямокутника, якщо його периметр дорівнює 80 см.

  • Прямокутник  - це паралелограм у якого протилежні сторони попарно паралельні та рівні.
  • Периметр прямокутника:

\boxed {\bf P_{ABCD} = 2(AB + AD)}

Дано: АВСD - прямокутник , DP- бісектриса кута D, DP∩AB= т.Р, AP<BP в 6 разів, P(ABCD) = 80 см

Знайти: сторони ABCD.

Розв'язання

1) За умовою  <ВР в 6 разів. Нехай AP=x (см), тоді BP=6x (см). 

AB =AP+BP=х+6х= (см)

2) ∠CDP =∠APD - як внутрішні різносторонні кути при перетині паралельних прямих AB і CD січною DP.

∠CDP =∠ADP - за умовою (властивість бісектриси), тому:

∠APD =∠ADP.

Отже, за ознакою рівнобедреного трикутника: △АPD - рівнобедрений, з основою PD.

⇒ АD=AP= х - як бічні сторони рівнобедреного трикутника.

3) Знайдемо периметр:

P_{ABCD} = 2(x + 7x)

Оскільки за умовою периметр дорівнює 80 см, складемо рівняння:

2(х+7х)=80

8х=40

х=40:8

х=5

AD=BC= 5 (см), AB=CD=7•5= 35 (см) - як протилежні сторони прямокутника.

Відповідь: AD=BC= 5 (см), AB=CD=7•5= 35 (см)

#SPJ5