4. Середня лінія трапеції дорівнює 5 см. Знайдіть основи трапеції, якщо одна з них на 4 см більша

за іншу​

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Для знаходження основ трапеції, коли відома середня лінія і одна з основ більша за іншу на 4 см, ви можете використовувати наступну формулу:

Середня лінія (медіана) трапеції = (сума основ) / 2

У вас є інформація, що середня лінія дорівнює 5 см, і одна з основ (нехай це буде b) більша за іншу (нехай це буде a) на 4 см. Тобто:

b = a + 4

Тепер ви можете підставити ці значення в формулу для середньої лінії:

5 = (a + b) / 2

Або

5 = (a + (a + 4)) / 2

Розв'яжіть цю рівність, щоб знайти значення a і b:

5 = (2a + 4) / 2

Помножте обидві сторони на 2:

10 = 2a + 4

Відніміть 4 від обох сторін:

2a = 10 - 4

2a = 6

Поділіть обидві сторони на 2, щоб знайти значення a:

a = 6 / 2

a = 3

Отже, одна з основ трапеції дорівнює 3 см, і інша основа (b) дорівнює:

b = a + 4

b = 3 + 4

b = 7 см

Отже, одна основа трапеції дорівнює 3 см, а інша - 7 см.