64. На сфері із центром О позначили точки С і D такі, що CD = 30cM . Знайдіть діаметр сфери, якщо

відстань від точки О до прямої CD дорівнює 8 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Агапов Алексей.

Ответ:

Діаметр сфери дорівнює 34см

Объяснение:

∆OCD- рівнобедрений трикутник.

ОС=ОD=r, радіуси.

ОН=8см, висота, медіана і бісектриса рівнобедреного трикутника.

СН=НD;

CH=CD/2=30/2=15см

∆ОСН- прямокутний трикутник.

За теоремою Піфагора:

ОС=√(ОН²+СН²)=√(8²+15²)=

=√(64+225)=√289=17см радіус.

d=2r=2*OC=2*17=34см