Діаметр кулі дорівнює 24 см. Точка А лежить на дотичній площині на відстані 5 см від точки дотику.

Знайти відстань від точки А до поверхні кулі.

Ответы на вопрос

Отвечает Лукашевич Дима.

Ответ:

Відстань від точки А до поверхні кулі дорівнює 1см

Объяснение:

R=D/2=24/2=12см

ВО=ОС=R=12см

∠ОВА=90°, АВ- дотична, т.В точка дотику

∆ОВА- прямокутний трикутник

За теоремою Піфагора:

ОА=√(ВО²+АВ²)=√(12²+5²)=13см

АС=ОА-ОС=ОА-R=13-12=1см