Основи рівнобічной трапеци 30 см ӣ 72 см. Бічна сторона 75 см. Знайти висоту площу трапеції. i


Ответы на вопрос

Отвечает Маями Майами.

Объяснение:

Для знаходження площі рівнобічної трапеції, нам спочатку потрібно знайти висоту трапеції. Маємо такі відомі сторони та дані:

Основа a = 30 см (менша основа)

Основа b = 72 см (більша основа)

Бічна сторона c = 75 см

Висоту (h) можна знайти за допомогою теореми Піфагора, так як трапеція може бути розділена на прямокутний трикутник і прямокутний трикутник з висотою h:

h² = c² - ((b - a) / 2)²

h² = 75² - ((72 - 30) / 2)²

h² = 5625 - (42 / 2)²

h² = 5625 - 21²

h² = 5625 - 441

h² = 5184

h = √5184

h = 72 см

Тепер ми знайшли висоту h, ми можемо знайти площу трапеції, використовуючи формулу:

Площа (S) = (a + b) * h / 2

Підставляючи відомі значення:

S = (30 + 72) * 72 / 2

S = (102) * 72 / 2

S = 7344 / 2

S = 3672 см²

Отже, площа рівнобічної трапеції дорівнює 3672 квадратним сантиметрам.