12. 1) Кабыргалары 6 см және 4 см; 2) 11,5 м және 7 м болатын параллелограмнын периметрі кандай?


Ответы на вопрос

Отвечает Филатова Анастасия.

Відповідь:

1) Кабыргалары 6 см және 4 см:

Периметр кабырга орта ауыс тең болмаса, периметрін есептеу үшін ауыстердің үшінші біріккен ұзындығын (параллель ауыс) есептейміз:

Периметр = 2 * (6 см + 4 см) = 2 * 10 см = 20 см

Кабырганың периметрі 20 см.

2) 11,5 м және 7 м болатын параллелограм:

Периметр параллелограмдың орта ауыстарының үшінші біріккен ұзындығын (параллель ауыс) есептеу арқылы таба аламыз:

Периметр = 2 * (11,5 м + 7 м) = 2 * 18,5 м = 37 м

Параллелограмның периметрі 37 метр.