Основою піраміди є трикутник АВС, АВ=ВС=10 см, АС=12 см. Знайти об"єм піраміди, якщо її висота

дорівнює 9 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Загидуллин Рафаэль.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

а- 10см

b- 10cм

c-12см

h- 9см

V-?

Площа трикутника за формулою Герона дорівнює  кореню з добутку різниць напівпериметра трикутника (p) і кожної з його сторін (a, b, c):

p=( 1/ 2)* (a+b+c)= 1/2* (10+10+12)=16 см      

Площа основи дорівнює:

Sосн = √(р*(р-а)*(р-b)*(p-c))

Sосн = √(16*(16-10)*(16-10)*(16-12)) =√2304 = 48 см²

Знайдемо об*єм піраміди :

V= 1/3*S*h= 1/3* 48 * 9= 144м3