Гіпотенуза прямокутного трикутника дорівнює 50 см, а проекція одного з катетів на гіпотенузу – 18

см. Знайдіть катети трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Аркадьева Алиса.

Дано: ΔАВС - прямокутний, ∠С=90°,  АВ=50 см,  АН=18 см. Знайти АС, ВС.

АС=√(АВ*АН)=√(50*18)=√900=30 см.

За теоремою Піфагора

ВС=√(АВ²-АС²)=√(2500-900)=√1600=40 см.

Відповідь: 30 см,  40 см.