Bl висота трикутника abc bc=15см ab=20см lc=9 см знайдіть ac


Ответы на вопрос

Отвечает Василевская Настя.

Ответ:

АС дорівнює 25 см

Объяснение:

ВL- висота трикутника АВС, ВС=15 см, АВ=20 см, LC=9 см. Знайдіть АС.​

Теорема Піфагора:

  • У прямокутному трикутнику квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів.

Маємо ΔАВС, у якого ВС=15 см, АВ=20 см, LC=9 см. ВL⊥АС ⇒ ΔАВL і ΔCBL - прямокутні.

1.

Розглянемо  прямокутний ΔCBL(∠СLВ=90°). За теоремою Піфагора запишемо:

ВL²+LС²=ВС²

Отже катет ВL:

\sf BL=\sqrt{BC^2-LC^2} =\sqrt{15^2-9^2}=\sqrt{225-81}=\sqrt{144}=\bf 12 (см)

2.

У прямокутному ΔАВL(∠АLВ=90°) за теоремою Піфагора знайдемо катет AL:

\sf AL=\sqrt{AB^2-BL^2}=\sqrt{20^2-12^2}  =\sqrt{400-144} =\sqrt{256} =\bf 16 (см)

3.

Отже сторона АС буде дорівнювати:

АС=AL+LС=16+9=25 (см)

Відповідь: 25 (см)

#SPJ1