У паралелограмі ABCD бісектриса кута A ділить сторону BC на відрізки BК і КC. Знайдіть периметр

паралелограма, якщо відомо, що КC=3см і AD=10 см. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Лишманов Коля.

Ответ:

Бісектриса кута відсікає від паралелограма рівнобедрений трикутник (по властивості навхрест лежачі кути рівні, а так як бісектриса ділить кут на дві рівні частини, то всі кути, що стосуються бісектриси , рівні);

Нехай АР-х см, тоді РВ=6х см

Сторона АВ=АР+РВ=х+6х=7х=14 см

звідси х=2 см

Трикутник АДР-рівнобедрений

АД=АР=х см=2 см

Периметр Р=2+2+14+14=32 см

Відповідь: периметр параллелограма 32 см