дано правильний трикутник ABC відомо що радіус кола, вписаного в цей трикутник, r=√3. Знайдіть

радіус R кола, описаного навколо трикутника АВС, а також його площу S цього трикутника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Семченко Андрей.

Відповідь:

Пояснення:

   ΔABC - правильний ;  ВD - його висота ; ОD = r = √3 - радіус

   впис. в тр - ник кола . Точка О - центр цього кола .

   У прямок. ΔDOC   ∠АСВ = 60° ;  ∠OCD = 1/2 ∠АCВ = 1/2 * 60°= 30°.

   Тоді  OD = r = 1/2 *OC ;  OC = 2* OD = 2√3 ;  OC = R = 2√3 - радіус

    описаного навколо ΔABC кола .

    СD = OD* ctg30° = √3 * √3 = 3 .   AC = a = 2* CD = 2 * 3 = 6 .

    S Δ = a² √3 /4 = ( 6² * √3 )/4 = 9√3 ( кв. од. ) ;   S Δ = 9√3 кв. од.