Знайти невідому сторону трикутника АВС якщо АВ =5см ВС =8см < В =60°​


Ответы на вопрос

Отвечает Прус Виталий.

Ответ:

тут теорема косинусів. тому спочатку знайду косинус 60 градусів за таблицею тригонометричних функцій. це 1/2.

сама теорема косинусів читається так: квадрат невідомої сторони трикутника дорівнює сумі квадратів двох інших сторін мінус подвоєний добуток відомих сторін, помножений на косинус кута між ними. а щоб позбутися квадрата, права частина береться під корінь. формула матиме такий вигляд:

с=\sqrt{a^{2}+b^{2} -2ab*cos\alpha  }

c= \sqrt{5^{2} +5^{2} -2*5*8*sin60}

c=\sqrt{25+64-2*5*8*1/2}

c= \sqrt{89-5*8}

c=\sqrt{89-40}

c=\sqrt{49}

c=7 см. с - невідома сторона АС

Объяснение: