09. У гострокутному трикутнику ABC AB=10см, BC=15 см, висота ВD =8 см. Знайдіть сторону АС. 10

Висота помогите пж народ!

Ответы на вопрос

Отвечает Маркевич Михаил.

Ответ:

АС=6+√161см

Объяснение:

∆ABD- прямокутний трикутник.

Теорема Піфагора:

АD=√(AB²-BD²)=√(10²-8²)=6см

∆СВD- прямокутний трикутник

Теорема Піфагора:

DC=√(BC²-BD²)=√(15²-8²)=

=√(225-64)=√161см

АС=АD+DC=6+√161см