Геометрія 7 клас: Промінь ОВ ділить кут АОС, що дорівнює 120°, на два кути. Знайдіть кути АОВ і

ВОС, якщо:а) кут ВОС більший, ніж кут АОВ, у 5 разів;б) градусні міри кутів АОВ і ВОС відносяться 3 : 5.​

Ответы на вопрос

Отвечает Алькинский Артём.

Відповідь:Дано, що кут АОС дорівнює 120°.

а) Нехай кут АОВ буде x, тоді кут ВОС буде 5x.

Сума кутів у трикутнику дорівнює 180°, тому:

x + 5x = 120° (сума кутів у трикутнику)

6x = 120°

x = 20° (кут АОВ)

5x = 100° (кут ВОС)

б) Нехай градусні міри кутів АОВ і ВОС будуть 3k та 5k відповідно.

Сума кутів у трикутнику дорівнює 180°, тому:

3k + 5k = 120° (сума кутів у трикутнику)

8k = 120°

k = 15°

Тепер знайдемо кути АОВ та ВОС:

Кут АОВ = 3k = 3 * 15° = 45°

Кут ВОС = 5k = 5 * 15° = 75°

Отвечает Майер Дима.

Ответ:

.............

Объяснение:

............