Жаттығу 1.1 Нүкте Ох өсінің оң бағытында 2 м/с жылдамдықпен түзусызықты бірқалыпты қозғалады.

Уақыттың бастапқы мезетінде нүктенің коор- динатасы х. = -10 м болды. Уақытты санау мезетінен 5 с өткендегi нук- тенiн координатасын табыңдар. Осы уақыт аралығында нүкте канша жол жүрді?

Ответы на вопрос

Отвечает Мамедова Рояла.

Ответ:Для определения координаты точки через 5 секунд, нужно учесть, что она движется прямолинейно со скоростью 2 м/с.

Расстояние, пройденное точкой за 5 секунд, можно найти, умножив скорость на время:

расстояние = скорость * время = 2 м/с * 5 с = 10 м.

Таким образом, координаты точки через 5 секунд будут:

х = -10 м + 10 м = 0 м.

Период времени, в течение которого происходит движение точки, равен 5 секундам, так как мы рассматриваем только этот отрезок времени.

Объяснение:

Нүктенің координаталарын 5 секундтан кейін анықтау үшін оның 2 м/с жылдамдықпен түзу сызықты қозғалатынын ескеру қажет.

Нүктенің 5 секундта жүріп өткен жолын жылдамдықты уақытқа көбейту арқылы табуға болады:

қашықтық = жылдамдық * уақыт = 2 м/с * 5 с = 10 м.

Осылайша, 5 секундтан кейінгі нүктенің координаталары:

x = -10 м + 10 м = 0 м.

Нүкте қозғалатын уақыт кезеңі 5 секунд, өйткені біз тек осы уақыт кезеңін қарастырамыз.