7. Perimetri 36 cm ga teng boʻlgan uchburchakning balandligi uni pe- rimetrlari 18 cm va 24 cm ga

teng boʻlgan uchburchaklarga ajratadi. Uchburchakning balandligini toping. 8. Teng yonli uchburchakning perimetri 22,5 cm, yon tomoni esa 0,6 dm. Shu uchburchakning asosini toping.​

Ответы на вопрос

Отвечает Никифорова Вика.

Ответ:

7. a+b+h=24

d+e+h=18

a+b+d+e=36

a+b+d+e+2h=42

36+2h=42

2h=6

h=3