Різниця основ прямокутної трапеції =36 см. Обчислити площу трапеції, якщо менша діагональ трапеції

=52 см, а бічні сторони відносяться як 4 до 5

Ответы на вопрос

Отвечает Береснева Даша.
Из малинового треугольника по теореме Пифагора
(4x)² + 36² = (5x)²
16x² + 36² = 25x²
36² = 9x²
12² = x²
x = 12 см
h = 48 см
---
Из красного треугольника по теореме Пифагора
b² + 48² = 52²
b² = 52² - 48² = (52-48)(52+48) = 4*100 = 400
b = 20 см
a = b+36 = 56 см
S = 1/2(a+b)h = 1/2(56 + 20)*48 = 76*24 = 1824 см²