Діагональ прямокутника дорівнює 16 см і утворює з його стороною кут 30°. Знайдіть сторони

прямокутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Латошкин Слава.
A, b - сторони прямокутника,
d - діагональ
 {d}^{2}  =  {a}^{2}  +  {b}^{2}
Кут між більшою стороною і діагоналлю дорівнює 30°, тому менша сторона дорівнює половині діагоналі.
a =  \frac{d}{2}  = 16 \div 2 = 8
 {16}^{2}  =  {8}^{2} +  {b}^{2}
b =  \sqrt{ {16}^{2} -  {8}^{2}  }  = 8 \sqrt{3}