Прямий кут поділено на три кути, градусні міри яких відносяться як 2:3:5 . Знайдіть величини цих

кутів

Ответы на вопрос

Отвечает Виноградова Кристина.

Ответ:

18°, 27°,45°

Объяснение:

Прямий кут поділено на три кути, градусні міри яких відносяться як 2:3:5 . Знайдіть величини цих кутів.

Нехай прямий ∠ВАС поділено  променями АЕ і AD на кути ∠CAD, ∠DAE, ∠ВАЕ. Позначимо градусну міру кута CAD=, тоді ∠DAE=, а ∠ВАЕ=.

  • Градусна міра прямого кута дорівнює 90°.

Складаємо рівняння:

∠CAD+∠DAE+∠ВАЕ=90°

2х+3х+5х=90°

10х=90°

х=9°

Отдже:

∠CAD=2х=2·9°=18°,

∠DAE=3х=3·9°=27°,

∠ВАЕ=5х=5·9°=45°.

Відповідь: 18°, 27°,45°